bbczyta.pl

bbczyta.pl

Ja zadbac o bezpieczenstwo twojego dziecka?

Ja zadbac o bezpieczenstwo twojego dziecka?

Różne typy infekcji komputerowych

Ostatnio określenie „wirus PC” stosuje się wiele, choć często niedokładnie. Jeśli chcesz, aby móc chronić komputer przed nimi, to jest bardzo ważne, aby wiedzieć, co dokładnie są, a także to, co robią. Jest to również cenne, aby dowiedzieć się, czy masz malware, adware, spyware, lub innego rodzaju infekcji systemowej na komputerze. Po nauczyć się tych rzeczy można zacząć dowiedzieć się, jak pozbyć się wirusów. Poniżej znajdziesz różnorodne najczęstszych rodzajów zakażeń wraz z prostym wyjaśnieniem:

Malware: Krótka poszukiwaniu złośliwego oprogramowania malware to program komputerowy zbudowany potajemnie uzyskać dostęp do komputera. Malware jest pojęciem ogólnym i składa się z wirusów, robaków, koni trojańskich, spyware, adware, scareware, crimeware, oprócz innych niepożądanych aplikacji.

Wirusy: W skrócie, wirus komputerowy to program, który może reprodukować się i zainfekować komputer. Najbardziej typowe sposoby by móc otrzymać wirusy obejmować uruchomienie ich w pozornie nieszkodliwych załączniki e-mail, na płycie CD lub kciuka-drive. Podczas gdy niektóre wirusy komputerowe mogą być jedynie brzydkie, inni mogą skończyć się bardzo destrukcyjne, unicestwiając dokumentów, zawiesza komputer i / lub wysyłając swoje kopie do wszystkich swoich kontaktów, żeby wymienić tylko kilka.

Robaki: robaki są zazwyczaj podobne do wirusów z wyjątkiem replikują i rozprzestrzeniają znacznie łatwiejsze i szybsze ze względu na fakt, że muszą one mniej (o ile w ogóle) ludzkie zachowanie się rozprzestrzeniać. Zazwyczaj rozprzestrzeniać za pośrednictwem Internetu, a nie jak wirus rozprzestrzenia które najczęściej za pomocą poczty elektronicznej.

Wabbits: Nie, nie mówię o Warner Bros. kreskówki. Wabbits komputerowe są niezwykłym rodzajem złośliwego oprogramowania, a zwykle co najmniej ambitne.

– autor artykułu