bbczyta.pl

bbczyta.pl

Wspolpraca panstw a bezpieczenstwo miedzynarodowe

Wspolpraca panstw a bezpieczenstwo miedzynarodowe

Jak chronić przed wirusem komputerowym

Gdy komputer wierny zaczyna spowolnienie, może istnieć wiele powodów. Być może trzeba defragmentować dysk twardy, albo mają zbyt wiele programów i aplikacji, ale nie na tyle pamięci. Jednak może to być wirus lub spyware sieje spustoszenie w systemie. Jeśli to drugie, istnieją metody usuwania wirusów do rozważenia przed szkoda staje się nieodwracalne.

Co to jest wirus?

Wirus to program, który odtwarza i powoduje ogromne szkody dla plików lub programów komputera. Szkody mogą spowodować rozległe uszkodzenia dysku twardego, który może kosztować setki zastąpić. Dlatego, podejmując odpowiednie kroki usuwania wirusów komputerowych jest coś, właściciel powinien rozważyć.

Jakie są objawy infekcji wirusowej komputera?

• Komputer działa znacznie wolniej niż zwykle.

Wspolpraca panstw a bezpieczenstwo miedzynarodowe

• Dostajesz zapory reklam pop-up, lub programów stała restart losowy.

• Do awarii komputera lub zawiesza się bez widocznej przyczyny.

• Wpisujesz w jednym URL, ale są stale przekierowywane na inny.

Zdarza się, że uszkodzenie jest minimalne, gdzie po prostu zmienia obraz pulpitu. W innych przypadkach, może pojawić się wiele reklam pop-up. Jednak niektóre wirusy mogą usunąć informacje lub nawet wyłączyć komputer, a ciężkie te mogą również tworzyć luki bezpieczeństwa, w wyniku kradzieży tożsamości, kiedy tylko sklep online. Na szczęście, są kroki, które mogą zatrzymać żadnej z tych rzeczy dzieje.

Pobierz program antywirusowy

Pierwszym krokiem w obronie komputer pobiera dobry program antywirusowy. To działa jako zabezpieczenie przed jakimkolwiek złośliwym oprogramowaniem lub stron internetowych, które mogą sparaliżować komputer. Niektóre programy oferują bezpłatną wersję próbną, a następnie płatnej subskrypcji po wygaśnięciu okresu próbnego. Jednakże, jeśli wystarczy ochronę podstawową, wolne oprogramowanie nie istnieje, i monitoruje potencjalne zagrożenia.

– autor artykułu